Eagle Visioni salongid

Leia lähim

Eagle Visioni E-Pood

Turvalised ostud, kaup kiirelt kätte ja püsivalt head hinnad!

E-poodi

KKK

Kui ostan läätsed, siis on tšeki peal tähised OD ja OS. Kas need näitavad kumba silma lääts käib?

OD oculis dexter ( lad.k. ) – parem silm. OS oculis sinister ( lad.k. ) – vasak silm

Kas on olemas värvilised kontaktläätsed tervete silmadega inimestele? Näiteks tahan ajutiselt silmavärvi muuta või midagi sellist.

Pakume värvilisi kontaktläätsi ka nn. “nulltugevusega”, eesmärgiks mitte silmanägemise korrigeerimine, vaid silmavärvi muutmine. Hinnavahet optiliste kontaktläätsedega ei ole. Pakume ühepäevaseid, kuuajalisi ja kuni pooleaastase kasutusajaga värvilisi kontaktläätsi Ameerika ja Inglise tootjatelt.

Sooviks teada seda, et kui mul on lühinägelikkus -4,5, kas siis prillide ostmisel võin vaadata kõiki raame või ainult neid kuhu saab paigaldada paksemaid klaase (-4,5).

Võite valida endale sobiva prilliraami kõikide mudelite hulgast. Prilliläätse lõplik paksus prilliraamis sõltub lisaks tugevusele ka prilliraami ava suurusest. Mida väiksem raam, seda õhem miinuslääts sinna jääb. Lisaks sellele on pakutavate prilliläätsede hulgas ka oluliselt õhemaid kui need tavapärased prilliläätsed. Kõiges selles aitavad Teil valikut teha meie müüjad.

Vajaksin prille,millega saaksin arvuti taga olla, telekat vaadata ja autoga sõita ja et kaitseks ka päikese eest. Nägemine on -1,25 ja -0,75, mida soovitaksite ?

Soovitame fotokroomset prilliläätse, mis päikesevalguses tumeneb. Ruumis sees viibides jääb küll väike jääktoon (hele-hele pruun või hall). Arvestada tuleks, et sellist tüüpi prilliläätsed ei muutu autos sõites väga tumedaks, kuna osa ultraviolettkiirgusest, mis tumenemise esile kutsub, neeldub auto tuuleklaasis.

Kas fotokroomläätsi saab teha ka nii et nad tumenevad valguse käes rohkem kui tavalised fotokroomläätsed ?

Lihtsaim võimalus midagi sellist korraldada on tellida fotokroomsed mineraalläätsed meie kohalikust lihvimistöökojast ja paluda läätse keskosa paksus suuremaks jätta. Sel kõigel on aga see halvem tagajärg, et siis ei lähe need läätsed enam eriti heledaks, vaid jäävad ka ruumis nähtava jääktooniga (nagu hele päikeseprill).

Mul on +3,5 prillid, sooviksin endale läätsed muretseda, on see võimalik ?

On küll võimalik. Peaksite pöörduma Teile sobivasse Eagle Visioni optikasalongi, pannes eelnevalt aja kinni silmaarstile või optometristile, sest prillitugevus ei pruugi ühtida kontaktläätse tugevusega. Ka tuleb silmi kontrollida, tegemaks kindlaks nende sobivust kontaktläätsede kandmiseks.

Tellisin teilt prillid. Müüja märkis pupillide järgi ristikesed. Milleks selline tegevus vajalik on?

Pupillide järgi märgitakse prilliraami demoläätsedele Teie silmade kõrgus. Tehakse seda selleks, et kui Te prillid ette panete, ühtiksid pupillide asukohad prilliläätsede optiliste tsentritega.

Kui kiiresti saab kätte klaaside vahetuseks toodud prillid?

Prillide valmistamise töökoda on Tallinnas Endla tn. 12. Juhul kui tegu on prilliläätsega, mis meil laos olemas, on võimalik prillid Tallinnas paari tunni jooksul kätte saada. Laos olevate ja tellitavate klaaside kohta saate täpsemat infot meie salongidest.

Sooviksin teada, kas silmadele on ohutu kanda hommikul õhendatud plastikklaasidega prille ja õhtul kodus tavaliste klaasidega prille (hoidmaks teisi)? Miinus on mõlemal prillipaaril sama (-2,5 ja -3,5). Küsimus on tingitud sellest, et prille vahetades on silmadel esialgu ebamugav, ka on esinenud mõningast peavalu. Õhendatud plastikklaasidega prillid on vaid mõned päevad vanad – kas on võimalik, et silm aja jooksul harjub sellise vahetamisega?

Erinevate omadustega, kuid samasuguste optiliste tugevustega prilliläätsed võivad selliseid nähte põhjustada küll. Soovitan Teil mõlemad prillid, mida kannate, kaasa võtta ja meie kauplusesse pöörduda. Soovitavalt Endla 12 Tallinnas, sest selles on optika töökoda. Rääkige oma mure ära. Ehk on vaja ühte või teist prilli natuke kohendada, sest prilli kalle näo suhtes ja kaugus silmadest võivad eri prillidel erinevad olla. See peaks ka mure lahendama. Ebamugavustunne prillide vahetamisel silmadele kahjulik ei ole, aga häiriv ju ikkagi ja parem kui sellest lahti saaks.

Missugused võimalused prilliraamidele on -14 ja -11,5 nägemisega inimesel?

Neid klaasinumbreid on võimalik sobitada peaaegu kõikidesse raamidesse, kuid soovitatavalt võiks siiski valida väiksema avaga ja ovaalse raami. Kõige parema ja ilusama tulemuse võib saavutada plastmassraamis, soovitatavalt laiemate sangadega, mis varjavad ära klaasi paksuse.

Mida tähendab lähipluss prillilääts?

Lähiplussiks nimetatakse mitme vaateväljaga lähidistantsi läätse, millega näeb ka veidi kaugemale. Lähipluss sobib lugemiseks, kontori- ja arvutitööks ning kõigiks muudeks harrastusteks, mis vajavad selget lähedale nägemist.

Mul oleks vaja päikeseprille autosõiduks (ei pea olema valguse järgi värvi muutvad). Kuna olen lühinägelik, oleks vaja optilisi, kas see oleks võimalik?

Autosõiduks soovitame optilistest päikeseklaasidest polariseeritud plastläätsi või American Grey (Ray-Ban analoog) mineraallläätsi. Fotokroomsed ehk isetumenevad läätsed ei olegi autosõiduks kõige sobilikumad, kuna auto esiklaas ei lase läätsedel piisavalt tumeneda ning seetõttu ei kaitse pimestava päikesevalguse eest. American Grey mineraalläätsed ja polaroid plastläätsed on väga heade optiliste omadustega päikeseklaasid. Mineraalläätsed on plastläätsedest oluliselt raskemad. Selleks, et Teile soovitada parimat varianti, oleks vajalik teada prillide tugevust.

Kui kaua kehtib teie poest ostetud kinkekaart?

Eagle Visioni kinkekaardid kehtivad tähtajatult. Kaarte on võimalik osta väärtuses 10, 30 ja 50 €.

Ole esimene, kellele räägime...

Eagle Visioni kliendikiri on neile, kes soovivad teada saada uutest kollektsioonidest, pakkumistest ja infost, mida Eagle Vision peab oluliseks. Spämmi me ei saada, ausõna.