Tokai Lutina

Firma Tokai on välja töötanud uudse prilliläätsede materjali Lutina, mis kaitseb silmi kahjuliku sinise valguse eest ja aitab ära hoida võimalikku maakula ealist degeneratsiooni (AMD) ehk silma võrkkestal asuva kollatähni kärbumist. AMD on üks peamiseid pimedaks jäämise põhjuseid üle 50-aastaste hulgas.

Luteiin on üks kolmest karotenoidist (taimsest pigmendist), mida leidub kontsentreerituna silma võrkkestas ning eriti just silma läätses ja kollatähnis (maakulas). Luteiini antioksüdatiivne toime ning sinise valguse filtreerimise võime aitavad ära hoida AMD teket. Kuna inimese organism ei suuda luteiini ise sünteesida, siis on vajalik tarbida piisavas koguses rohelisi ja kollaseid aedvilju, et tagada piisav luteiini olemasolu organismis.

Tokai Lutina prilliläätsed aitavad luteiinil silmades püsida. See prilliläätsede materjal filtreerib välja kahjuliku UV-kiirguse ja HEV-valguse lainepikkusega 400-420nm kaitstes sellega maakulas olevat luteiini ja parandades seeläbi silmade üldist heaolu.

Lutina läätsed on eriti soovituslikud neile, kes viibivad palju aega kõrge UV-kiirgusega keskkonnas,  kes veedavad palju aega erinevate digiekraanide taga, samuti peale silmaoperatsioone ning neile, kellel on suurenenud risk AMD tekkeks. Lutina materjaliga prilliklaasid on saadaval nii sfääriliste kui asfäärilistena, ühevaatelistena kui ka pogresseeruvate klaasidena, samuti fotokroomsetena. Küsi täpseid võimalusi meie kauplustes.

Lutina klaasid sobivad kõigile, sh ka lastele. Kaitse silmi juba varakult!

Tagasi Prilliklaasid lehele

Veel tooteid

Kõik tooted
 • Prillid

  Leia uued prillid juba täna! Eagle Visionis ootavad sind paljud erinevad prilliraamid naistele, meestele ja lastele.

  Tutvu tootega
 • Tarvikud

  Leia prillilapid ja puhastusvahendid igapäevaseks puhastamiseks. Samuti prillitoosid, -ketid, -paelad ning kõik muu, mida vajad.

  Tutvu tootega
 • Läätsed

  Meie pikaajaline kogemus läätsede määramisel ja sobitamisel võimaldab pakkuda parimat pehmete kontaktläätsede valikut.

  Tutvu tootega

Blogi

Loe lähemalt kõige uue või huvitava kohta, mis silmadega seotud – tervisest ja trendidest, nippidest ning innovatsioonist.

Kõik artiklid
 • Uus kollektsioon meie valikus – Philipp Plein

  Pühendumus erakordsele. Pühendumine ilule. Kirg rock’n’rolli vastu. Need on veendumused, mis on ajendanud Philipp Pleini looma kaubamärki, mille sünonüümiks on piiramatu luksus ja terav stiil.

  Loe edasi
 • Mida päikeseprillide valikul silmas pidada?

  Suvi on jälle käes ning päikesepaistelisi päevi on eriti rohkesti. Selleks, et silmad oleks ilusa ilmaga kaitstud, peab aga tegema otsuse, millised prillid pähe panna ning millisel juhul on õige valida hoopiski optilised päikeseprillid.

  Loe edasi
 • Transitions Signature GEN8

  Transitions Signature GEN8 tähistab kõige uuema põlvkonna isetumenevaid prilliklaase. Klaaside optilised omadused on muutunud veelgi paremaks ja silmade tervise kaitse tõhusamaks. ⋅ Klaaside tumenemiskiirus on tõusnud kuni 30%* ⋅ Klaasid muutuvad tumedast olekust tagasi selgeks varasemast kiiremini ⋅ Klaasid on toas selgemad ...

  Loe edasi