Silmakontroll on soovitatav ette võtta kord aastas. Kuna nägemine on inimese viiest meelest kõige olulisem ja annab kuni 80% kogu saadavast informatsioonist, peab hoolitsema selle eest, et silmade tervisega oleks kõik korras. Kui sul on kaebuseid, tuleks silmakontrolli aeg broneerida esimesel võimalusel. Nii saad ülevaate nägemise hetke seisukorrast ja probleemide korral on võimalik juba varakult lahendused leida.

Korralik silmakontroll annab põhjaliku ülevaate

Silmakontroll koosneb mitmest erinevast osast, et selgitada välja võimalikult täpne tulemus – kontrollitakse nii nägemisteravust kui ka silmarõhku. Esmaseks silma optilise süsteemi tugevuse mõõtmiseks kasutatakse autorefraktomeetrit. See tähendab, et seade selgitab välja silma oletatava tugevuse. Siinkohal on tähtis meeles pidada, et uuringu tulemusena väljastatud numbrid ei ole prilliretsept vaid andmed, mis aitavad leida parima lahenduse.

Silmakontrolli käigus viiakse läbi ka nägemisuuring, kus lõdvestatakse silma lihaseid kasutades erinevaid tehnikaid ja selgitatakse välja, milline prilliklaas võiks sinu silmadele kõige paremini sobida. Kui tuleb välja, et inimene vajab abi lähedale vaatamiseks, viiakse läbi ka ligidale vaatamise uuring.

Tähtis on kontrollida ka silma rõhku

Lisaks nägemisteravuse ja silmade üldseisundi kontrollimisele toimub silmakontrolli käigus ka silmarõhu mõõtmine. See võimaldab õigeaegselt jälile saada kõrgenenud silma siserõhule. Õigeaegse sekkumiseta võib kõrgenenud silmarõhk tekitada glaukoomi ehk rohekaed. Glaukoom on üks salakavalamaid silmahaiguseid, kuna kulgeb tihtipeale märkamatult, kuid mille ravimata jätmine võib viia täielikult pimedaks jäämiseni.

Silmasisese rõhu tõus on glaukoomi üks esimesi tunnuseid ja tähendab seda, et häiritud on silma vesivedeliku produktsioon, liikumine ja äravool. Pikemat aega püsiv kõrge silma siserõhk hakkab kahjustama nägemisnärvi kiudusid. Ägeda glaukoomihoo tekkel langeb inimese nägemisteravus järsult ja silma tekib tugev valu. Kõrge silmarõhu või teiste probleemide esinemise korral suunatakse kliendid koheselt silmaarsti juurde edasisele kontrollile.

Silmakontroll peab kliendile olema mugav

Eagle Visioni prillipoodides käib silmakontroll moodsate seadmetega ja valutult. Meie keskmine kontroll võtab aega küll veidi kauem, kui tavaliselt, ehk umbes 30 minutit, kuid see on vajalik, et nõustada kliente tekkinud küsimustes ja anda kaasa häid soovitusi oma nägemise hoidmiseks.

Alla 12 aastastel lastel, kes pole kunagi varem prille kandnud, on vajalik kasutada ka silma lihaseid lõdvestavaid tilkasid. Sellist uuringut viib läbi silmaarst. Samasugust tilgauuringut tehakse vanematele klientidele juhul, kui muul viisil ei õnnestu pinges silmalihast lõdvestada.

Väsinud silmade kontroll ei pruugi anda õigeid tulemusi

Pika päeva lõpuks on inimene tavaliselt veidi väsinud. Nii juhtub ka silmadega. Selleks, et silmakontrolli tulemused oleks täpsed algab meie juures viimane kontroll hiljemalt kell 18.00. Siis saame olla kindlad, et jõuame õigete järeldusteni ja vajadusel saavad välja kirjutatud õige tugevusega prillid.

Mis saab pärast silmakontrolli?

Kui silmakontrolli tulemusena selgub, et nägemisteravus vajab korrigeerimist, kirjutatakse välja retsept, mille alusel on võimalik leida prillid ning kontaktläätsede soovijad õpetame kohapeal ka läätsesid kasutama.

Eagle Visioni optometristid ja klienditeenindajad pakuvad professionaalset nõustamist, et leida ideaalselt sobiv lahendus just sulle. Meie kaupluste laia prilliraamide, klaaside ning läätsede valiku puhul on mõeldud iga eelarve ning maitsega kasutajale.

Tule silmakontrolli ja saa põhjalik ülevaade oma nägemisest!

Registreeru kiirelt ja lihtsalt!