Prilliklaasid

Eagle Visioni valikust leiab vaid kvaliteetsed tipptootjate prilliklaasid. Sulle sobivad klaasid saab valida vastavalt prilliretseptile, eelistustele ja prilliraamide kujule.

Prilliklaasid võib jagada suures plaanis kaheks – monofokaalseteks ja multifokaalseteks.

Monofokaalne prilliklaas on lihtsa ehitusega, niiöelda tavaline klaas, mida kasutatakse kui sul on näiteks lugemisprillid. Selle abil saab lahenduse korraga ühele probleemile – kas kaugele või lähedale vaatamise parendamiseks.   

Multifokaalne prilliklaas on veidi keerulisema ehitusega klaas ja võimaldab selgelt näha erinevatele kaugustele. Sellised klaasid jagunevad konstruktsiooni poolest bifokaalseteks ja progresseeruvateks.

Bifokaalsete prilliklaaside puhul on selle alumises osas 25-35 mm laiune tsoon, mille optiline tugevus võimaldab loetavat teksti selgelt näha, samas kui ülejäänud osa on ette nähtud kaugele vaatamiseks.

Progresseeruv prilliklaas täidab sama otstarvet, kuid puudub selgelt eraldatav tsoon erinevate läätsetugevuste vahel. Läätse optiline tugevus muutub sujuvalt klaasi keskosast allapoole, hõlmates vahepeal sobivat optilist tugevust ka keskmisele kaugusele selgelt vaatamiseks.

Näiteks bifokaalsel prilliklaasil võib olla kaugele vaatamiseks tugevuseks olla +1,00 dioptrit ja lugemiseks +3,00 dioptrit ning selline klaas sisaldab ainult neid optilisi tugevusi. Progresseeruva klaasi puhul võib aga klaasi ala peal olla tugevusi rohkem – näiteks +1,00, +1,50 ja +2,00 kuni +3,00ni välja.

Essilor Varilux® XR Series™ progresseeruvad prilliklaasid on kõige kaasaegsemad multifokaalid, mis mõeldud igapäevaseks kasutamiseks võimaldades tajutava üleminekuta näha detailselt kõikidele kaugustele.

Prilliklaase saame liigitada ka nende eriomaduste järgi

Optilised päikeseprilliklaasid aitavad selgelt näha ja kaitsevad samal ajal silmi ereda päikese ning ohtliku UV-kiirguse eest.

Polaroid ehk polariseeritud prilliklaasid on päikeseklaasid, milles olev filter blokeerib horisontaaltasandilt peegeldunud valguse, kõrvaldab pimestavate valguspeegelduste mõju ja parandab kontrasti.

Fotokroomsed prilliklaasid on tehtud spetsiaalsest materjalist, mis päikese käes tumeneb ning siseruumides muutub taas heledaks.

Prilliläätsed autojuhtidele aitavad autosõidul hästi näha nii päeval kui ka öisel ajal ning vähendavad valguspeegeldusi.

Kontoriläätsed aitavad presbüoopidel näha selgelt lähi- ja keskdistantsile ning vähendavad silmade koormust pikal ekraanide vaatamisel.

Akommodatsioonitoega monofokaalsed prilliklaasid vähendavad silmade väsimist digiseadmete kasutamisel. Prilliklaasi alaosas muutub tugevus veidi plussi suunas ja see aitab vähendada silmade pingutust lähedale vaatamisel. Sobiv valik 16-40 aastastele, kes teevad palju lähitööd ja tunnevad silmade väsimist.

Müoopiat pidurdavad prilliklaasid, mis on mõeldud miinusprille kandvatele lastele ja noortele, aitavad aeglustada lühinägelikkuse arengut.

Prilliklaaside hind sõltub mitmetest teguritest, sh prilliretseptist, klaaside materjalist ning pinnakatetest. Täpsemat infot ja soovitusi küsi julgelt meie sõbralikelt klienditeenindajatelt lähimas prillipoes.

 

 

Veel tooteid

Kõik tooted
 • Prillid

  Leia uued prillid juba täna! Eagle Visionis ootavad sind paljud erinevad prilliraamid naistele, meestele ja lastele.

  Tutvu tootega
 • Tarvikud

  Leia prillilapid ja puhastusvahendid igapäevaseks puhastamiseks. Samuti prillitoosid, -ketid, -paelad ning kõik muu, mida vajad.

  Tutvu tootega
 • Läätsed

  Meie pikaajaline kogemus läätsede määramisel ja sobitamisel võimaldab pakkuda parimat pehmete kontaktläätsede valikut.

  Tutvu tootega

Blogi

Loe lähemalt kõige uue või huvitava kohta, mis silmadega seotud – tervisest ja trendidest, nippidest ning innovatsioonist.

Kõik artiklid
 • Lühinägelikkus ja müoopiat pidurdavad prilliklaasid

  Üha enam lapsi kannatavad tänapäeval nägemishäirete all ning enamlevinumaks probleemiks noorte hulgas on müoopia ehk lühinägelikkuse areng. Ennustatakse, et aastaks 2050 võib olla müoopiast haaratud ligi 50% kogu inimkonnast ja seetõttu on aktiivselt hakatud otsima võimalusi müoopia epideemilise leviku pidurdamiseks, ...

  Loe edasi
 • Uus kollektsioon meie valikus – Philipp Plein

  Pühendumus erakordsele. Pühendumine ilule. Kirg rock’n’rolli vastu. Need on veendumused, mis on ajendanud Philipp Pleini looma kaubamärki, mille sünonüümiks on piiramatu luksus ja terav stiil.

  Loe edasi
 • Mida päikeseprillide valikul silmas pidada?

  Suvi on jälle käes ning päikesepaistelisi päevi on eriti rohkesti. Selleks, et silmad oleks ilusa ilmaga kaitstud, peab aga tegema otsuse, millised prillid pähe panna ning millisel juhul on õige valida hoopiski optilised päikeseprillid.

  Loe edasi