Suvi on jälle käes ning päikesepaistelisi päevi on eriti rohkesti. Selleks, et silmad oleks ilusa ilmaga kaitstud, peab aga tegema otsuse, millised prillid pähe panna ning millisel juhul on õige valida hoopiski optilised päikeseprillid.

Päikese ohud

Kõik teavad, et UV-kiirgus on nahale ohtlik ja võib põhjustada erinevaid haiguseid. Kuid tihti ei teadvustata, et täpselt samamoodi on see ohtlik ka silmadele. Kuigi kiirgus on nähtamatu, ei tähenda see, et silmad selle mõjusid ei tunneks. Liigne kiirgus kahjustab sarvkesta, võib muuta silmaläätse tuhmimaks ja teha liiga ka silmapõhjale.

UV-kaitse on kõige tähtsam

Seetõttu ongi päikeseprillide valimisel olulisimaks tingimuseks just UV-kaitse olemasolu. Kõik prillipoodides müüdavad päikeseprillid on 100% UV-kaitsega ning ka väga heade optiliste omadustega. Küll aga ei saa öelda seda erinevate väga madalate hindadega prillide kohta, mille leiad paari euro eest näiteks toidukauplusest. Kui otsida soodsaid prille, siis tuleb meeles pidada, et odav pole alati soodne, sest soodne tähendab midagi head, aga supermarketist soetatud küsitava kvaliteediga prillid ei pruugi olla sinu silmade tervisele kuigi soodsad.

Klaaside tumedus

Päikeseprille valides tuleb silmas pidada ka klaaside tumedust. Otsust tehes peab lähtuma eesmärgist, kuidas ja kus prille kasutada soovitakse. Klaasid jagunevad tumeduse järgi nelja kategooriasse, millest kategooria 0 on kõige heledam ehk läbipaistev või kerge tumendusega ning kategooria 4 kõige tumedam. Enamus päikeseprille kuulub kategooriatesse 2-4, kus viimased sobivad peamiselt väga eredatesse oludesse, seejuures kindlasti mitte autorooli. Tavaliselt leiad kategooria tähistuse prillide sangalt.

Polariseeritud päikeseprillid

Polariseeritud päikeseprillid vähendavad lisaks UV-kiirguse eest kaitsmisele ka segavaid peegeldusi ja suurendavad kontraste. Selliste klaasidega prille on eriti hea kasutada just autoroolis või näiteks merel olles. Polariseeritud prillid on väga populaarsed ka sportlaste seas, samuti sobivad need hästi talvistesse tingimustese, kus lumelt peegelduv päike võib nägemist segada.

Optilised päikeseprillid

Parim lahendus igapäevasele prillikandjale on kindlasti optilised päikeseprillid. See tähendab, et silmad on kaitstud ja nägemine sama selge kui tavaprillidega. Optilised päikeseprillid on võimalik tellida prilliretsepti alusel, kuid arvestama peab seda, et mida tugevamaks klaasinumbrid lähevad, seda paksemaks ka klaasid, mis prilliraamidesse pannakse. Optikakaupluse teenindajad oskavad siinkohal nõu anda millised raamid ja klaasid omavahel sobivad.

Fotokroomsed klaasid

Fotokroomsed klaasid on prilliklaasid, mis UV-kiirgusele reageerides ise tumenevad. See tähendab, et toas ja õues kasutamiseks on vaja vaid ühte paari prille. Taoline lahendus tagab kõige tähtsama – UV-kaitse ja samas muudab prillikandmise ka oluliselt mugavamaks. Tänapäevased fotokroomsed klaasid muutuvad päikese käes tumedaks loetud sekunditega ning siseruumides tagasi selgeks kiiremini kui kunagi varem.
Autojuhtidele on olemas eraldi fotokroomsed klaasid, mis muudavad tooni ka läbi auto tuuleklaasi.

Laste silmad vajavad enim kaitset

Eriti oluline on klaaside kvaliteeti silmas pidada lastele prille valides. Arenevad silmad on eriti õrnad ja tavaliselt vaatab laps ka palju rohkem üles ema või isa suunas, mille tõttu võib päike otse silma paista. Seetõttu ei tasu lapse prillide pealt kindlasti kokku hoida. Kuna lapsed kipuvad asju kaotama, siis võib panna päikeseprillide sangadele paela, et vältida prillide kaotsiminekut. Lastele, kes kannavad optilisi prille on heaks lahenduseks klipiga prillid, kus päikesekaitseklaasiga klipp kinnitatakse prillide peale.

Päikeseprillide hooldamine

Kui prillid on valitud, peab hoolitsema ka selle eest, et need võimalikult kaua vastu peaksid. Siis kui prille ei kasuta, on neid kõige kindlam on hoida prillitoosis. See kaitseb erinevate väliste mõjude eest nagu põrutused ja kriimustused. Lisaks tasub jälgida, et prillid ei satuks ebaloomulikult kuumadesse tingimustesse nagu umbse auto armatuurlaud, kus kõrged temperatuurid võivad kahjustada nii prilliklaase kui ka prilliraami.

Eagle Visionis on lai valik erinevaid päikeseprille

Eagle Visioni prillipoodides ootab sind mitmekesine prillivalik igale eelarvele ja stiilile. Meie juurest võib leida brände nagu Tom Ford, Gucci, Saint Laurent, Porsche, Tommy Hilfiger, Emporio Armani, Guess ja paljud teised. Samuti ei puudu meie valikust eestlaste lemmikud Ray-Ban ja Polaroid päikeseprillid. Leia lähim prillipood ja tule tuvuma meie valikuga!