Silmarõhu mõõtmine

Lisaks nägemisteravuse ja silmade üldseisundi kontrollimisele on meie salongides võimalik ka kiire ning mugav silmarõhu mõõtmine. See aitab õigeaegselt jälile saada kõrgenenud silma siserõhule ja seeläbi ära hoida glaukoomi ehk rohekae teket.

Silmarõhu mõõtmine on silmade ja silmanägemise seisukohalt ülioluline tegevus, sest glaukoom on üks salakavalamaid silmahaiguseid, kuna kulgeb tihtipeale märkamatult, kuid mille ravimata jätmine võib viia täielikult pimedaks jäämiseni.

Silmasisese rõhu tõus on glaukoomi üks esimesi tunnuseid ja tähendab seda, et häiritud on silma vesivedeliku produktsioon, liikumine ja äravool. Pikemat aega püsiv kõrge silmarõhk hakkab kahjustama nägemisnärvi kiudusid. Ägeda glaukoomihoo tekkel langeb inimese nägemisteravus järsult ja silma tekib tugev valu.

Silmarõhu korrapärast kontrollimist soovitame ka kaebuste puudumisel teha koos tavalise silmakontrolliga vähemalt korra aastas. Kõrge silmarõhu või teiste probleemide esinemise korral suuname kliendid koheselt silmaarsti juurde edasisele kontrollile.

Eagle Visionis on kasutusel firmade Leica, Reichert ja Nidek mittekontaktseid tonomeetreid, milledega silmarõhu mõõtmine on lihtne, kiire, täpne ja kliendile mugav.

Tagasi Teenused lehele

Veel teenuseid

Kõik teenused
 • Silmakontroll

  Korralik silmakontroll annab põhjaliku ülevaate silmade tervisest. Kuna nägemine on inimese viiest meelest kõige olulisem, andes kuni 80% kogu informatsioonist, soovitame silmakontrolli tulla korra aastas. Nii võid kindel olla, et silmadega on kõik korras ja probleemide korral saad neile kiirelt lahenduse.

  Tutvu teenusega
 • Prillide parandus ja valmistamine

  Kui oled välja valinud endale kõige meeldivamad raamid, on vaja need ka sobivaks teha. Meie pika töökogemusega optikud ja optometristid hoolitsevad selle eest, et tellitud prillidele saaks ette õige tugevusega klaasid. Kui prillidega on aga mõni väike õnnetus juhtunud, anname kõik, et ka sellele parim lahendus leida.

  Tutvu teenusega

Blogi

Loe lähemalt kõige uue või huvitava kohta, mis silmadega seotud – tervisest ja trendidest, nippidest ning innovatsioonist.

Kõik artiklid
 • Millised peaksid olema laste prillid?

  Iga koolijüts teab, et 1. septembril heliseb koolikell ja tunnid on pärast pikka ning sel aastal ka eriti sooja suve taas algamas. Lisaks sellele, et saadakse taas kokku kõikide oma sõpradega, tähendab kooli algus seda, et aina vähem aega veedetakse ...

  Loe edasi
 • Transitions Signature GEN8

  Fotokroomsete prilliläätsede lipulaev Transitions™ on välja tulnud uue generatsiooni isetumenevate klaasidega – Transitions Signature GEN8. Klaaside väga head optilised omadused on muutunud veelgi paremaks ja kaitse silmade tervise eest veelgi tõhusamaks. Klaaside tumenemiskiirus on tõusnud kuni 30%* Klaasid muutuvad tumedast ...

  Loe edasi
 • Kuidas näha hästi ka pimedatel talveõhtutel?

  Kõik kassiomanikud teavad, et nende lemmikloom võib ka kõige pimedamal ööl kodus muretult ringi liikuda. Inimeste puhul on kahjuks aga nii, et mida vähem valgust, seda halvemini me ka näeme. See on tingitud peamiselt silma võrkkesta ehitusest, kus sees on ...

  Loe edasi