Silmarõhu mõõtmine

Lisaks nägemisteravuse ja silmade üldseisundi kontrollimisele on meie salongides võimalik ka kiire ning mugav silmarõhu mõõtmine. See aitab õigeaegselt jälile saada kõrgenenud silma siserõhule ja seeläbi ära hoida glaukoomi ehk rohekae teket.

Silmarõhu mõõtmine on silmade ja silmanägemise seisukohalt ülioluline tegevus, sest glaukoom on üks salakavalamaid silmahaiguseid, kuna kulgeb tihtipeale märkamatult, kuid mille ravimata jätmine võib viia täielikult pimedaks jäämiseni.

Silmasisese rõhu tõus on glaukoomi üks esimesi tunnuseid ja tähendab seda, et häiritud on silma vesivedeliku produktsioon, liikumine ja äravool. Pikemat aega püsiv kõrge silmarõhk hakkab kahjustama nägemisnärvi kiudusid. Ägeda glaukoomihoo tekkel langeb inimese nägemisteravus järsult ja silma tekib tugev valu.

Silmarõhu korrapärast kontrollimist soovitame ka kaebuste puudumisel teha koos tavalise silmakontrolliga vähemalt korra aastas. Kõrge silmarõhu või teiste probleemide esinemise korral suuname kliendid koheselt silmaarsti juurde edasisele kontrollile.

Eagle Visionis on kasutusel firmade Leica, Reichert ja Nidek mittekontaktseid tonomeetreid, milledega silmarõhu mõõtmine on lihtne, kiire, täpne ja kliendile mugav.

Tagasi Teenused lehele

Veel teenuseid

Kõik teenused
 • Silmakontroll

  Korralik silmakontroll annab põhjaliku ülevaate silmade tervisest. Kuna nägemine on inimese viiest meelest kõige olulisem, andes kuni 80% kogu informatsioonist, soovitame silmakontrolli tulla korra aastas. Nii võid kindel olla, et silmadega on kõik korras ja probleemide korral saad neile kiirelt lahenduse.

  Tutvu teenusega
 • Prillide parandus ja valmistamine

  Kui oled välja valinud endale kõige meeldivamad raamid, on vaja need ka sobivaks teha. Meie pika töökogemusega optikud ja optometristid hoolitsevad selle eest, et tellitud prillidele saaks ette õige tugevusega klaasid. Kui prillidega on aga mõni väike õnnetus juhtunud, anname kõik, et ka sellele parim lahendus leida.

  Tutvu teenusega

Blogi

Loe lähemalt kõige uue või huvitava kohta, mis silmadega seotud – tervisest ja trendidest, nippidest ning innovatsioonist.

Kõik artiklid
 • Lühinägelikkus ja müoopiat pidurdavad prilliklaasid

  Üha enam lapsi kannatavad tänapäeval nägemishäirete all ning enamlevinumaks probleemiks noorte hulgas on müoopia ehk lühinägelikkuse areng. Ennustatakse, et aastaks 2050 võib olla müoopiast haaratud ligi 50% kogu inimkonnast ja seetõttu on aktiivselt hakatud otsima võimalusi müoopia epideemilise leviku pidurdamiseks, ...

  Loe edasi
 • Uus kollektsioon meie valikus – Philipp Plein

  Pühendumus erakordsele. Pühendumine ilule. Kirg rock’n’rolli vastu. Need on veendumused, mis on ajendanud Philipp Pleini looma kaubamärki, mille sünonüümiks on piiramatu luksus ja terav stiil.

  Loe edasi
 • Mida päikeseprillide valikul silmas pidada?

  Suvi on jälle käes ning päikesepaistelisi päevi on eriti rohkesti. Selleks, et silmad oleks ilusa ilmaga kaitstud, peab aga tegema otsuse, millised prillid pähe panna ning millisel juhul on õige valida hoopiski optilised päikeseprillid.

  Loe edasi